Jak se učit pravou hemisférou
Konec doby šprtací
Jak se učit pravou hemisférou
Informace o kurzu
CIZÍ JAZYKY

Španělština 4 - přirozenou metodou

­

Sdílejte na sociální sítě:

Veškerá videa jsou dostupná po zakoupení kurzu Jak se učit pravou hemisférou

­

(4 příspevky)

Jana

05. 06. 2020

Kali, ďíky za to vysvětlení podstaty kreslení. Vzpomněla jsem na název písně EL CONDOR PASA. Jsou tam 2 výrazy z minule. Doslovně Ten Condor (pták kondor?) se děje. Nějak nevím, jak by to mělo tady být v češtině. Díky.

odpovědět

Jana Kvasnicová

Jana Janita Feliz 🙂

06. 06. 2020

Ahoj Jani :-) Máš pravdu, že na první pohled to moc smysl nedává, každopádně.. :-) "Pasa" je opravdu, že se něco děje a zároveň je to sloveso vztažené k pohybu a mění se podle podmětu, tedy se může použít ve smyslu projít, projet, proletět... záleží, k čemu se vztahuje ;-) Takže pokud dává písničce smysl "Kondor prolétá", tak bych to přeložila takhle :-) Pokud se tam neprochází :-) A s "condor" máš pravdu, je to ten opeřený kondor vznášející se v oblacích :-)

odpovědět

Jana

06. 06. 2020

Jani, děkuji. J.

odpovědět

Jana

07. 06. 2020

Zdravím Jani , nedalo mi to a zkusila jsem tu píseń dnes najít, abys věděla, o co jde. Na youtube je hned několik provedení, dokonce je i česká verze, kterou nazpíval K. GOTT s textem :Až skončí naší lásky 3. díl, nech mě spát chvilku dýl ... https://www.youtube.com/results?search_query=el+condor+pasa+original Mucha suerte ! Jana

odpovědět