Dobrý den,
existují dvě webové stránky, kde je nový kalendář nazpamět nebo zpaměti :
http://novy-kalendar.kvalitne.cz/
www.nekonecnykalendar.net
Jednodušší už to těžko může být a naučí se to snadno a opravdu každý, navíc je kalendář stálý a každý rok stejný !
2,5,6,2,4,0,2,5,1,3,6,1 - leden-prosinec
čtvrtek, pátek, sobota, sobota, pondělí, pátek, úterý, neděle, pátek
Dala jsem to!!!!!!:D:D:D:D:D
A poslala jsem to kamarádce :D
Ahoj Kalmane, tak dnes jsem se přihlásila konečně do programu a moc se těším na videa. Ráda bych se lépe naučila anglický jazyk. Budeš se v některém videu věnovat i učení jazyků?
Zdraví Petra Š.
Dobrý večer, Hanko, takový vzoreček neexistuje. Vždy budete muset počítat s proměnnou, která se týká každého roku. Pusťte si video od 42. minuty a tam se dozvíte, jak s tím pracovat. Existuje vzoreček, pomocí nějž se dá vypočítat den asi od 7. století do současnosti, ale je docela komplikovaný, chcete se jej naučit?
Já mám pocit že o tom na konci videa mluvíme. Vzoreček je stejný jen se používají jiná čísla pro každý měsíc.
2021
Leden 4
Únor 0
Březen 0
Duben 3
Květen 5
Červen 1
Červenec 3
Srpen 6
Září 2
Říjen 4
Listopad 0
Prosibec 2
24 prosince.- 24 +2 =26 : 7=3 zbytek 5 tedy pátek
Taky sdílím :-). Zrovna tohle jde využít ve výuce hned několika způsoby. Včetně následného efektu, že dítě s nižším sebevědomím může dávat ostatním lidem hádanky a bude vypadat (a cítit se) jako génius.
Zdravím vás, Anni, jste úžasná, pochopila jste pointu těchto úvodních videí. Jde o to zahlédnout vlastní schopnost a zbavit se pocitů nedostatečnosti. Každý dobrý trénink pravé hemisféry začíná rovnáním sebevědomí případně úžasem nad sebou samým.
"Tohle opravdu dokážu? To je tak jednoduché? Jakto, že nás to neučili ve škole? Kdybych tohle uměla, mohla jsem být právnička, lékařka, čímkoliv bych chtěla. A možná stále můžu."
Super, bylo to doposud všechno velmi snadné :). Plácla jsem si, takže sdílím :).
Jen by mě zajímalo - jak snadné je "odbourat" a "odpamatovat" si letošek (přepsat tu představu) a pamatovat si příští rok - jestli se to pak třeba neplete nebo když si vytvořím novou silnou představu, tak je to hned (to asi ne)? Vycházím z toho, jak snadno a pevně se ta představa utvořila teď a když ji vlastně budu pokaždé posilovat po zbytek roku (když to budu uplatňovat), tak jestli ty představy pak bude snadné rychle změnit... Vím, že se to dozvím příští rok, ale napadlo mě to tedˇ.
Chápu výhodu těchto technik pro zapamatování si něčeho, co mi fakt nejde zapamatovat a potřebuju si to pamatovat třeba i dlouho a nemění se to, ale tohle se vlastně každý rok mění, tak mě to zaujalo.
Díky za odpověď a díky za kurz a podnětné informace (byť jsou někdy docela samozřejmé a známé, ale umíte to hezky podat a hezky doplňujete, na čem zrovna dělám, a vůbec jste super i s Matemagikou :)). Moc Vám fandím!
Zdravím vás, Veroniko.
Zkusím vysvětlit, jak to funguje. Představivost potřebujeme jen do té doby, než informace spadne do dlouhodobé paměti. Pak si to prostě už pamatujete. V momentě, kdy v novém roce použijete nová čísla a novou představivost a uděláte to vědomě, tak mozek sám sobě říká: "Aha, tohle je důležitější než ta předchozí informace."
Pokud během opakování nové látky vědomě a jasně používáte představivost, tak je to vlastně určení nové priority. Je to záhada, ale opravdu to funguje a není s tím žádný problém. Je to asi proto, že informace v dlouhodobé paměti už se neposiluje, ta tam jenom je. Uvidíte příští rok, je to brnkačka:)
Mějte se hezky a děkuji za skvělý dotaz.
Dobrý den, skvělá technika, moc mě baví, díky za to! Sdílím své pomůcky, většina podle vás, pár upravených na to, co se mi lépe vybavuje:leden - 2 roztékající se ledy v nose, únor - 5 zrzavých liščat v noře, březen - slon chobotem drží břízu, duben - měsíc od kterého mám životního parťáka = jsme 2 spolu pod dubem, květen - časopis květy má čtyři rohy a v každém má čtyřlístek, červen - červík na ruce, červenec = dva věnce hula hula, srpen - sklizeň obilí srpem, září - prvňáčci chtějí jedničky, říjen = dva jeleni bojují o přízeň krásné laně, listopad = malý sloník vylezl na břízu a spadl z ní na zem a potloukl si chobot, prosinec = děti prosí Ježíška a Ježíšek je jen jeden. Takže takto :) Těším se na další videa, sdíleno, mějte se krásně :)
Dobrý večer, Leo. Pokud medicínským textům rozumíte, tak je to snadné. Budete potřebovat trpělivost, představivost a systematičnost. Měl jsem na konzultaci několik mediků a vzpomínám na množství nádorů, které jsme představivosti lepili na jednu trasu kolem brněnské přehrady. Zkusíme se během tohoto kurzu k anatomii a medicínskému tématu přiblížit. Pokud jste z Prahy, mohla byste přijít přímo před kameru, a já vás to naučím - jste pro?:)
Dnes opět zdravím, je mi 72 let, 46 let jako učitelka ZŠ, z toho 10 let jako prac. důchodce. Mám teď tedy celkem dost času na své zájmy, kterých je dost, včetně každodenní návštěvy 2 webů kvůli opakování angličtiny, abych ji nezapomněla a procvičovala si mozek.
Sama jsem si už kdysi dávno vymýšlela podobné ,,průpovídky'' při učení slovíček z AJ při svém studiu na gymnáziu (tehdy zvaných SVVŠ)a dodnes si je pamatuji. Také jsem je pak používala při výuce žáků jako učitelka, včetně dalších nových.
Vaše vysílání mne baví,na podobnou tématiku jsem už občas narazila předtím. (Konkrétně na zapamatování kalendáře, ale byla to trošku jiná metoda.)
Sledovala jsem Vás dnes od 10 h,ale muselo to být na mobilu, video jsem si dala na celý display, v tu chvíli však nešlo napsat komentář, proto to doháním až teď. Předpokládám, že ta čísla pro jednotlivé měsíce jsou jen pro rok 2020 a za rok budou potřeba nové ? (Asi je nutné je nějak vypočítat, ale to teď nechám stranou.) Těším se na středu. :-) Jana
Dneska nás bavilo. Syn (8let) koukal se mnou a bavilo ho, jak si zapamatoval čísla měsíců v příběhu a i později během dne si pamatoval. Těšíme se zase napříště. Děkujeme!!
Budeme sdílet.
Pusťte si video od 42 minuty. Dotočili jsme odpověď na Vaši otázku. Existuje postup, který nám prozradí, jaký den bylo 4. 7. 1634, ale je to o dost složitější proces.-)))
Zisťovať staré dátumy týmto spôsobom je bezpredmetné, keďže si aj tak musím nájsť starý kalendár (napr. z roku 1634), aby som zistila, ktorým dňom začínal ktorý mesiac (koľko je tam "prázdnych políčok"). A ak si mám niekde hľadať kalendár z roku 1634, tak to už si pozriem aj ten konkrétny deň, ktorý ma zaujíma. Dobré by bolo vedieť určiť čísla mesiacov bez pozerania do kalendára, ale to sa týmto spôsobom nedá. A ešte jedna vec: v slovenčine nemáme bohužiaľ také poetické názvy mesiacov ako v češtine, takže by sme si museli vytvoriť pomôcky na zapamätanie čísel mesiacov nejako inak - vymyslieť si vlastné mikropríbehy alebo predstavy, spojené s daným mesiacom :) V každom prípade kurz vyzerá super a veľmi Vám fandím v tom, čo robíte! Teším sa na ďalšiu lekciu :)
K tomu, abyste zjistila, jaký den byl 11. října 1123 nepotřebujete kalendář. Myslím, že je to pro vás skvělá zpráva. Vše se dá vypočítat, jen je to prostě složitější matematika:)) A jak říkal strejda Komenský, musíme začít od toho, co je jednoduché k tomu, co je složitější:) Děkuju, že nás sledujete, a buďte s námi ve středu v 10, těšíme se na vás:)
Zase skvělé a naučné video. Mamka u vaření také jedním uchem poslouchala a byla překvapená jak si ty měsíce taky zapamatovala díky vtipným asociacím. Jsem moc vděčná za příležitost zdarma s vámi takto studovat zatímco mám univerzitu zavřenou, to se mi ty státnice pak budou dělat sami :D Video jsem sdílela na FB, tak třeba inspiruji další své spolužáky.
Ano, jen musíte zjistit pro každý rok správné číslo pro každý měsíc. Čísla měsíců se každý rok mění.
Dělíme stále 7. Týden má vždy 7 dní. Pusťte si video od 42 minuty, ukážu vám, jak na to:))
2,6,4,1,1,5,0,5,2,6. Děkuji, zajímavé, jen na mě v prvotní orientaci (uvědomění měsíce a výpočet dne) příliš rychlé. Přeji krásné dny, těším se na středu.
Ahojky! Byl to docela mazec,ale zvládli jsme to. Při trénování jsme tak tak stíhali... Bavily mně představy u jednotlivých měsíců! Myslím,že mi teď ani nedochází široké použití těchto technik. Těším se,že si zamaká i druhá půlka mozku! Děkujemeee...
Mojmír J.
07. 08. 2022
Dobrý den, existují dvě webové stránky, kde je nový kalendář nazpamět nebo zpaměti : http://novy-kalendar.kvalitne.cz/ www.nekonecnykalendar.net Jednodušší už to těžko může být a naučí se to snadno a opravdu každý, navíc je kalendář stálý a každý rok stejný !
Jaroslav Kunst K.
26. 01. 2021
JANA K. v matemagice 2 u příkladu 56x3 je chyba. Prosím, jak by se to spočítalo správně? Děkuji
Náčelník
27. 01. 2021
Dobrý den. Zavolejte mi. Váš dotaz je v tento moment pro mě nesrozumitelný. 774642681
Tereza Langerová
13. 01. 2021
2,5,6,2,4,0,2,5,1,3,6,1 - leden-prosinec čtvrtek, pátek, sobota, sobota, pondělí, pátek, úterý, neděle, pátek Dala jsem to!!!!!!:D:D:D:D:D A poslala jsem to kamarádce :D
Náčelník
27. 01. 2021
Supeeer.-)
Štěpánka V.
27. 05. 2020
Kalendář mi šel pomaleji, chtělo to více cviku. Už si to sedlo a video sdílím. Díky :-)
Petra Š.
30. 04. 2020
Ahoj Kalmane, tak dnes jsem se přihlásila konečně do programu a moc se těším na videa. Ráda bych se lépe naučila anglický jazyk. Budeš se v některém videu věnovat i učení jazyků? Zdraví Petra Š.
Hana
10. 04. 2020
Kalendář je dobrý, ale funguje jen pro rok 2020. Jak upravit vzoreček, aby fungoval na všechny letopočty?
Kalman Náčelník
10. 04. 2020
Dobrý večer, Hanko, takový vzoreček neexistuje. Vždy budete muset počítat s proměnnou, která se týká každého roku. Pusťte si video od 42. minuty a tam se dozvíte, jak s tím pracovat. Existuje vzoreček, pomocí nějž se dá vypočítat den asi od 7. století do současnosti, ale je docela komplikovaný, chcete se jej naučit?
Náčelník
27. 01. 2021
Já mám pocit že o tom na konci videa mluvíme. Vzoreček je stejný jen se používají jiná čísla pro každý měsíc. 2021 Leden 4 Únor 0 Březen 0 Duben 3 Květen 5 Červen 1 Červenec 3 Srpen 6 Září 2 Říjen 4 Listopad 0 Prosibec 2 24 prosince.- 24 +2 =26 : 7=3 zbytek 5 tedy pátek
Anni
09. 04. 2020
Taky sdílím :-). Zrovna tohle jde využít ve výuce hned několika způsoby. Včetně následného efektu, že dítě s nižším sebevědomím může dávat ostatním lidem hádanky a bude vypadat (a cítit se) jako génius.
Kalman Náčelník
10. 04. 2020
Zdravím vás, Anni, jste úžasná, pochopila jste pointu těchto úvodních videí. Jde o to zahlédnout vlastní schopnost a zbavit se pocitů nedostatečnosti. Každý dobrý trénink pravé hemisféry začíná rovnáním sebevědomí případně úžasem nad sebou samým. "Tohle opravdu dokážu? To je tak jednoduché? Jakto, že nás to neučili ve škole? Kdybych tohle uměla, mohla jsem být právnička, lékařka, čímkoliv bych chtěla. A možná stále můžu."
Veronika
09. 04. 2020
Super, bylo to doposud všechno velmi snadné :). Plácla jsem si, takže sdílím :). Jen by mě zajímalo - jak snadné je "odbourat" a "odpamatovat" si letošek (přepsat tu představu) a pamatovat si příští rok - jestli se to pak třeba neplete nebo když si vytvořím novou silnou představu, tak je to hned (to asi ne)? Vycházím z toho, jak snadno a pevně se ta představa utvořila teď a když ji vlastně budu pokaždé posilovat po zbytek roku (když to budu uplatňovat), tak jestli ty představy pak bude snadné rychle změnit... Vím, že se to dozvím příští rok, ale napadlo mě to tedˇ. Chápu výhodu těchto technik pro zapamatování si něčeho, co mi fakt nejde zapamatovat a potřebuju si to pamatovat třeba i dlouho a nemění se to, ale tohle se vlastně každý rok mění, tak mě to zaujalo. Díky za odpověď a díky za kurz a podnětné informace (byť jsou někdy docela samozřejmé a známé, ale umíte to hezky podat a hezky doplňujete, na čem zrovna dělám, a vůbec jste super i s Matemagikou :)). Moc Vám fandím!
Kalman Náčelník
10. 04. 2020
Zdravím vás, Veroniko. Zkusím vysvětlit, jak to funguje. Představivost potřebujeme jen do té doby, než informace spadne do dlouhodobé paměti. Pak si to prostě už pamatujete. V momentě, kdy v novém roce použijete nová čísla a novou představivost a uděláte to vědomě, tak mozek sám sobě říká: "Aha, tohle je důležitější než ta předchozí informace." Pokud během opakování nové látky vědomě a jasně používáte představivost, tak je to vlastně určení nové priority. Je to záhada, ale opravdu to funguje a není s tím žádný problém. Je to asi proto, že informace v dlouhodobé paměti už se neposiluje, ta tam jenom je. Uvidíte příští rok, je to brnkačka:) Mějte se hezky a děkuji za skvělý dotaz.
Kateřina
09. 04. 2020
Dobrý den, skvělá technika, moc mě baví, díky za to! Sdílím své pomůcky, většina podle vás, pár upravených na to, co se mi lépe vybavuje:leden - 2 roztékající se ledy v nose, únor - 5 zrzavých liščat v noře, březen - slon chobotem drží břízu, duben - měsíc od kterého mám životního parťáka = jsme 2 spolu pod dubem, květen - časopis květy má čtyři rohy a v každém má čtyřlístek, červen - červík na ruce, červenec = dva věnce hula hula, srpen - sklizeň obilí srpem, září - prvňáčci chtějí jedničky, říjen = dva jeleni bojují o přízeň krásné laně, listopad = malý sloník vylezl na břízu a spadl z ní na zem a potloukl si chobot, prosinec = děti prosí Ježíška a Ježíšek je jen jeden. Takže takto :) Těším se na další videa, sdíleno, mějte se krásně :)
Anni
09. 04. 2020
Kateřino, podívejte se, kolik vás bude v dubnu příští rok :-).
Kateřina
10. 04. 2020
Haha tak teď jste mne vážně rozesmála
Kalman Náčelník
10. 04. 2020
Dobrý večer, Kateřino. Chytla jste to za správný konec, vlastní asociace fungují nejlíp. Pokud si je vybavujete, tak jste vše udělala správně:)
Lea K.
08. 04. 2020
Dobrý den, jakou technikou se mohu naučit studijni texty na medicine? A lze to? Děkuji. Lea K.
Kalman Náčelník
10. 04. 2020
Dobrý večer, Leo. Pokud medicínským textům rozumíte, tak je to snadné. Budete potřebovat trpělivost, představivost a systematičnost. Měl jsem na konzultaci několik mediků a vzpomínám na množství nádorů, které jsme představivosti lepili na jednu trasu kolem brněnské přehrady. Zkusíme se během tohoto kurzu k anatomii a medicínskému tématu přiblížit. Pokud jste z Prahy, mohla byste přijít přímo před kameru, a já vás to naučím - jste pro?:)
Veronika
07. 04. 2020
2 (ledy v nose), 6 (bříza + slon), 4 (časopis květen - 4 rohy), 1 (prvnáček - brašna), 1 (1 dárek pod stromkem), 5 (srp s ručkou), 0 (červ na dlani), 5 (kostka člověče nad norou), 2 (červený věnec), 6 (slon na listu) ...
Kalman Náčelník
07. 04. 2020
Jde vám to moc pěkně, Veroniko!:)
Markéta S.
07. 04. 2020
Děkuji za video i za Vaši práci:)) a těším se na další!
Kalman Náčelník
07. 04. 2020
Ano, těšte se! Bude to dobré!:))
Marie
06. 04. 2020
Děkuji je to zábavné.
Kalman Náčelník
07. 04. 2020
I pro mě:))
JANA
06. 04. 2020
Dnes opět zdravím, je mi 72 let, 46 let jako učitelka ZŠ, z toho 10 let jako prac. důchodce. Mám teď tedy celkem dost času na své zájmy, kterých je dost, včetně každodenní návštěvy 2 webů kvůli opakování angličtiny, abych ji nezapomněla a procvičovala si mozek. Sama jsem si už kdysi dávno vymýšlela podobné ,,průpovídky'' při učení slovíček z AJ při svém studiu na gymnáziu (tehdy zvaných SVVŠ)a dodnes si je pamatuji. Také jsem je pak používala při výuce žáků jako učitelka, včetně dalších nových. Vaše vysílání mne baví,na podobnou tématiku jsem už občas narazila předtím. (Konkrétně na zapamatování kalendáře, ale byla to trošku jiná metoda.) Sledovala jsem Vás dnes od 10 h,ale muselo to být na mobilu, video jsem si dala na celý display, v tu chvíli však nešlo napsat komentář, proto to doháním až teď. Předpokládám, že ta čísla pro jednotlivé měsíce jsou jen pro rok 2020 a za rok budou potřeba nové ? (Asi je nutné je nějak vypočítat, ale to teď nechám stranou.) Těším se na středu. :-) Jana
JANA
06. 04. 2020
Výpočet čísla měsíce pro jiný rok jsem si teď dodatečně pustila, když jsem si tu přečetla odpovědi na předchozí komentáře. :) Je to snadné, díky. J.
Kalman Náčelník
07. 04. 2020
Že jo, je to úplně jednoduché:))
Veronika
06. 04. 2020
Dneska nás bavilo. Syn (8let) koukal se mnou a bavilo ho, jak si zapamatoval čísla měsíců v příběhu a i později během dne si pamatoval. Těšíme se zase napříště. Děkujeme!! Budeme sdílet.
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Děkujeme Veroniko! Těšíme se na vás ve středu v 10 hodin, čeká nás 70 čísel bez příběhu:)))
Eva
06. 04. 2020
Děkuji za smysluplně strávený čas.Těším se na středu.Facebook nemám - takže
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Taky se těším:))
Terinka
06. 04. 2020
jak to bude v příštím roce? co potřebuji vědět, abych si mohla spočítat, jaký den bylo třeba 1. září v roce 1990?
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Pusťte si video od 42 minuty. Dotočili jsme odpověď na Vaši otázku. Existuje postup, který nám prozradí, jaký den bylo 4. 7. 1634, ale je to o dost složitější proces.-)))
Zlatica
06. 04. 2020
Zisťovať staré dátumy týmto spôsobom je bezpredmetné, keďže si aj tak musím nájsť starý kalendár (napr. z roku 1634), aby som zistila, ktorým dňom začínal ktorý mesiac (koľko je tam "prázdnych políčok"). A ak si mám niekde hľadať kalendár z roku 1634, tak to už si pozriem aj ten konkrétny deň, ktorý ma zaujíma. Dobré by bolo vedieť určiť čísla mesiacov bez pozerania do kalendára, ale to sa týmto spôsobom nedá. A ešte jedna vec: v slovenčine nemáme bohužiaľ také poetické názvy mesiacov ako v češtine, takže by sme si museli vytvoriť pomôcky na zapamätanie čísel mesiacov nejako inak - vymyslieť si vlastné mikropríbehy alebo predstavy, spojené s daným mesiacom :) V každom prípade kurz vyzerá super a veľmi Vám fandím v tom, čo robíte! Teším sa na ďalšiu lekciu :)
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
K tomu, abyste zjistila, jaký den byl 11. října 1123 nepotřebujete kalendář. Myslím, že je to pro vás skvělá zpráva. Vše se dá vypočítat, jen je to prostě složitější matematika:)) A jak říkal strejda Komenský, musíme začít od toho, co je jednoduché k tomu, co je složitější:) Děkuju, že nás sledujete, a buďte s námi ve středu v 10, těšíme se na vás:)
Dana
06. 04. 2020
Kalendář pochopen, umím to.) Super věc, parádně učíte.) Děkuji.
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Moc Vám děkuji. Tentokrát jsem byl před vysíláním dost nervózní. Technika trochu zlobila, ale vše dopadlo dobře:-)))
Renáta
06. 04. 2020
Bylo to super a hlavně to funguje! Děkuji.
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Děkuji Vám Renato.-)
Dana Lesová
06. 04. 2020
kalendář na rok 2020 super :-) a jak to funguje pro jiné roky?
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Dobrá otázka. Pusťte si video od 42 minuty a sdílejte nás.-)))
Vladka
06. 04. 2020
Je to super :-). Ale na každý rok se musí vymyslet jiné příběhy,že?
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Ani ne. Příběh se moc nezmění. Pusťte si video od 42 minuty. Tam to vysvětluju.-) děkuji za Váš dotaz
Eva
06. 04. 2020
Vse jsem si krasne zapamatovala = sdileno :-) Dekuji! Jen me zajima, co se meni, kdyz prijde dalsi rok...cisla mesicu nebo to, cim se deli?
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Jen čísla měsíců. K záznamu tohoto vysílání jsme dotočili vysvětlení.-)
Eva
06. 04. 2020
Dekuji za odpoved:-)
Eva
06. 04. 2020
Tak jsem zkusila leden 2021 a vypada to na zmenu cisel mesicu :-)
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Pusťte si video od 42 minuty. Dotočili jsme odpověď na vaší otázku;)
Kristý
06. 04. 2020
Zase skvělé a naučné video. Mamka u vaření také jedním uchem poslouchala a byla překvapená jak si ty měsíce taky zapamatovala díky vtipným asociacím. Jsem moc vděčná za příležitost zdarma s vámi takto studovat zatímco mám univerzitu zavřenou, to se mi ty státnice pak budou dělat sami :D Video jsem sdílela na FB, tak třeba inspiruji další své spolužáky.
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Během kurzu budeme řešit i přípravu na zkoušky a rozsáhlé texty:) Děkuji za sdílení:)
Dana
06. 04. 2020
Bylo to opět super!!! Děkuju a těším se na příště...
Eva
06. 04. 2020
Dobrý den, díky moc za lekci :)) skvělé. Funguje to na všechny čtyři roky včetně přestupného?
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Ano, jen musíte zjistit pro každý rok správné číslo pro každý měsíc. Čísla měsíců se každý rok mění. Dělíme stále 7. Týden má vždy 7 dní. Pusťte si video od 42 minuty, ukážu vám, jak na to:))
Radana
06. 04. 2020
Kurz byl prima, těším se na středu!
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Dáme 70 čísel bez příběhu.-)))
Jitka
06. 04. 2020
sleduji a je to super
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Jitko, děkuji a těšte se na středu v 10 h. Zvládnete 70 čísel bez příběhu:)))
Lucka
06. 04. 2020
Bylo to super! Díky!
Naďa
06. 04. 2020
2,6,4,1,1,5,0,5,2,6. Děkuji, zajímavé, jen na mě v prvotní orientaci (uvědomění měsíce a výpočet dne) příliš rychlé. Přeji krásné dny, těším se na středu.
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Děkuji. Budu na to myslet. Ve středu v 10 h bude nášup.-)))))
Tereza
06. 04. 2020
Bylo to super. Díky. Funguje to. ;)
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Díky Terezo.-)
Eva
06. 04. 2020
Jsem nadšená. Pokračování tohoto kurzu bude o" cestě"?
Veronika
06. 04. 2020
Kalmane, díky, kalendář super, komentář a vysvětlení přínosu také.:-) Hezký den!
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Děkuji Veroniko. Sledujte nás i ve středu v 10 h.
Petra P.
06. 04. 2020
Opět super, i když krapet složitější a pro nás rychlejší. Moc děkujeme
Sarka
06. 04. 2020
2, 5, 6, 2, 4, 1, 1, 5, O, 5, 2, 6, ... slo mi to, je to super, sdilela jsem s přáteli. dekuji
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Moooc děkuji.-)
Terka
06. 04. 2020
Ahojky, mám dotaz - Jak se změní "vzoreček" s novým rokem? Jak to bude vypadat v roce 2021?
Radka
06. 04. 2020
Jak je to v přestupném roce?
Blanka
06. 04. 2020
proč se tam dává to děleno 7 ?.-)
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Protože týden má 7 dní. Děkuji za dotaz
Eva
06. 04. 2020
Je to fajn, a co příští rok a ty další?
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Pusťte si záznam od 42 minuty.-) tam to vysvětluju.-)
Gabča
06. 04. 2020
Překvapilo nás,že si měsíce tak dobře PAMATUJEME leden -2 -2 kostky ledu v nose nás moc studily!
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Tak doufám, že nedostanete rýmu:))
Eva
06. 04. 2020
Dobrý, je únor jsem myslela mrknout.
Eva
06. 04. 2020
2,6,4,1,1,5,0,-,2,6
Richard
06. 04. 2020
Ahoj Kouzelníku :-)
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Ahoj Richarde, uhádneš, co si na sebe vezmu ve středu?:))
Richard
06. 04. 2020
Pujdeš za faráře :-)
Ala
12. 04. 2020
Ahojky! Byl to docela mazec,ale zvládli jsme to. Při trénování jsme tak tak stíhali... Bavily mně představy u jednotlivých měsíců! Myslím,že mi teď ani nedochází široké použití těchto technik. Těším se,že si zamaká i druhá půlka mozku! Děkujemeee...
Radana Zubatá
06. 04. 2020
Zdravím vás a s pozorností poslouchám! Facebook nemám, tak píši takto. RZ
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Zdravím vás Radano! Ve středu poslouchejte ještě pozorněji, bude to hodně zajímavé:))
Eva
06. 04. 2020
Obraz i zvuk bez chyby.
Marcela
06. 04. 2020
Ano, vidím, slyším
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Děkuji!:)
Veronika
06. 04. 2020
Ahoj Kalmane, vidím i slyším :-)
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Ahoj Veroniko! Buď s námi i ve středu v 10 hodin:))
JITKA
06. 04. 2020
ANO VIDÍME, PRACUJEME
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Zdravíme a děkujeme!:))
Radka
06. 04. 2020
leden je 1. mesic, ne?
Eva
06. 04. 2020
Děkuji, skvěle vysvětluje, těším se vždy na další zajímavou lekci
Kalman Náčelník
06. 04. 2020
Určitě! Ta středeční bude hodně hustá!:)